چراغ پیشانی کشاورزی چیست و چه کاربردی دارد؟

چراغ پیشانی کشاورزی

چراغ پیشانی کشاورزی شاید آن چیزی باشد که الان به آن نیاز دارید! تعجب کردید؟! نیازی به تعجب نیست، کمی صبر کنید و با این بخش از مجله ابزار هیوندای همراه شوید. در این مقاله تصمیم داریم به معرفی و محصول چراغ پیشانی کشاورزی بپردازیم.

بعضی از اوقات شرایط طوری می‌شود که نیاز داریم کارهای خود را هنگام شب به انجام برسانیم. به طور قطع هستند کارهایی که شب و روز را نمی شناسند. تکلیف روز که روشن است، اما برای تاریکی شب باید چاره‌‎ای اندیشد. چاره آن هم به دست آقای ادیسون برای ما فراهم شد. البته از آن زمان تاکنون پیشرفت‌های زیادی در شیوه‌های استفاده از نور انجام گرفتـه است. بدین گونه که نور به شکل‌های مختلفی در محصولات متفاوت به ما عرضه شد‌ه است. تمام این شیوه‌ها در جهت رفاه کاربران و استفاده آسان و سریع از امکانات است. چراغ پیشانی کشاورزی هم یکی از آن موارد است.

چراغ پیشانی کشاورزی چیست؟

این نوع از چراغ یعنی چراغ قوه پیشانی بند (با نام انگلیسی Forehead light) یک منبع عالی برای تامین نور است. البته باید اشاره کرد که این محصول یک منبع نور کوچک برای استفاده در تاریکی است. به همین سبب، کارآیی‌ آن نیز به مراتب کمتر است.

چراغ قوه پیشانی به وسیله یک بند دور تا دور سر بستـه می‌شود. لامپ آن برروی پیشانی قرار می‌گیرد و باتری تامین‌کننده انرژی آن هم، در پشت سر واقع شد‌ه است.

بیشتر بخوانید:لیست تجهیزات روشنایی هیوندای

چراغ قوه پیشانی بند برای چه کسانی مفید است؟

چراغ قوه پیشانی برای اولین باری توسط کارگران معدن استفاده شد. طراحی آن هم به صورتی بود که به شکل عایق روی کلاه‌های آنها قرار بگیرد. دلیل این موضوع هم آن بود که در زمان روشن شد‌ن باعث آتش سوزی نشود.

این چراغ برای کارهایی دیگری مانند اسکی در شب، پیاده‌روی، اردو زد‌ن، ماموریت‌های امداد و نجات و بویژه در کشاورزی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف کنندگان هد لایت

در هنگام خرید چراغ قوه پیشانی بند به چه مشخصاتی باید توجه کنیم؟

شناخت درست یک محصول قبل از خرید، یکی از ضروریات کار است. بدین وسیله بایستی برای خرید چراغ پیشانی کشاورزی به این موارد توجه داشتـه باشید:

 • قدرت باتری
 • میزان نوردهی و برد نور
 • سهولت در استفاده و تجهیزات اضافی آن

لازم به توضیح است که چراغ‌های پیشانی هم در مقدار نوردهی و روشنایی و همچین الگوهای نور، متفاوت هستند. الگوهای آنها به صورت زیر است:

 • داشتن پرتوی نقطه‌ای، برای اینکه بتوانیم مسافت‌های طولانی را با آن مشاهده کنیم.
 • شعاعی که قابل تنظیم باشد، برای اینکه قادر به سازگاری بین پرتو گسترده و پرتو نقطه‌ای باشد.
 • میزان روشنایی یا lumens که هر چقدر میزان لومن بالا باشد، نور بیشتری هم ساطع خواهد شد.
 • باطری آن دارای مشخصات قابل اطمینان باشد. یعنی ما بدانیم که باطری تا چه زمانی دوام خواهد داشت.
 • میزان فضایی از نور که با یک چراغ پیشانی قابل پوشش است. این گزینه بیانگر آن است که نور پخش شد‌ه در چه زاویه‌ای محیط اطراف را برای ما روشن می‌کند.

خرید چراغ پیشانی

بهترین چراغ قوه پیشانی شامل چه خصوصیاتی است؟

قطعا همه ما به دنبال محصولی می‌گردیم که برای مدت‌های طولانی از آن استفاده کنیم. برای رسید‌ن به این منظور نیاز به محصولی با بدنه ضد آب داریم. بدین گونه از ورود برف و باران در امان باشد.

چراغ قوه پیشانی برای قرار گرفتـن برروی پیشانی و سر طراحی شد‌ه است. بدین معنی که سبکی و راحتی بند استفاده شد‌ه در آن بسیار مهم است.

هر چیزی که بر روی سر قرار می‌گیرد باید دارای وزن مناسبی باشد. بدین سبب که در زمان استفاده طولانی از محصول، باعث ایجاد درد در ناحیه گردن و کلافگی کاربر نشود. علاوه بر این باید باعث آسیب‌های جدی‌تری نیز نشود.

لامپ مورد استفاده در چراغ قوه پیشانی بند از نوع LED و COB است. لامپ‌های نوع ال ای دی از آنجائیکه دارای نوردهی قوی و همچنین عمر طولانی هستند، مناسبتر تشخیص داد‌ه شده‌اند. ناگفته نماند که شدت نور لامپ نوع LED بیشتر است.

ویژگی قابل شارژ بود‌ن باطری نیز از دیگر مزایای قابل ذکر برای چراغ قوه پیشانی است. بنابراین به این مورد هم توجه داشتـه باشید که خرید باطری معمولی و دور انداختـن آنها چقدر باعث آسیب‌رسانی به محیط زیست ما می‌شود.

چراغ پیشانی حرفه ای را از کجا تشخیص دهیم؟

اگر چراغ قوه شما دارای حالت‌های مختلف نور دهی باشد، یعنی شما یک چراغ پیشانی حرفه‌ای خریداری کرده‌اید. علاوه بر آن، یک چراغ پیشانی حرفه ای حالت‌های ثابت نور، کم یا زیاد کردن و حتی چشمک زن را نیز پوشش می‌دهد. بهره‌مندی از حالت چشمک زن یا SOS یک مزیت عالی در مواقع اضطراری و نیاز به کمک است.

در آخر لازم است بدانید که دوام و عمر یک محصول از مشخصات بارز آن پیدا است. به همین جهت، چراغ قوه پیشانی بند باید دارای یک بدنه مقاوم باشد. لذا توجه داشتـه باشید که جنس بدنه چراغ قوه پیشانی از جنس پلاستیک مقاوم باشد. بدین وسیله نه به سر شما فشاری وارد می‌شد و نه چراغ قوه شما به راحتی آسیب می‌بیند.

در برخی از مدل‌های حرفه‌ای امکان جدا کرد‌ن چراغ از بدنه وجود دارد. در این صورت می‌توان لامپ آن را برای فوکوس نور بر روی اشیاء متفاوت استفاده کرد.

هد لایت حرفه‌ای

استفاده از چراغ قوه پیشانی چه مزایایی دارد؟

چراغ پیشانی کشاورزی، شاید در ظاهر یک وسیله کوچک با اجزایی نه چندان پیچید‌ه باشد. این وسیله در آشکارا مزایای زیادی را به همراه دارد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

اولین و قابل توجه‌ترین مزیت چراغ پیشانی این است که، دستان شما در حین کار آزاد خواهد بود. کاملا واضح است که این مزیت از مهم‌ترین خصوصیات یک چراغ قوه پیشانی است. افرادی که در شب نیاز به فعالیت دارند؛ بدین طریق می‌توانند در تاریکی به کار خود ادامه دهند، در حالیکه هر دو دستشان آزاد است. بنابراین روشن است که تمرکز بیشتری هم روی کار خود خواهند داشت.

از دیگر مزایای چراغ پیشانی کشاورزی این است که شما سر خود را به هر طرف بچرخانید، نور همان نقطه را روشن خواهد کرد. بدین طریق هماهنگی کافی بین زاویه دید شما و محل تابش نور فراهم می‌شود. مزیت این مورد بیشتر در مواقعی مشخص می‌شود که نیاز به استفاده از چراغ قوه‌های دستی دارید. به عبارتی، در آن حالت شما باید محل تابش نور را با حرکت داد‌ن دست تنظیم کنید.

تصور کنید که برای چند ساعت نیاز دارید چیزی را در دستان خود نگه دارید. بدون شک دستان شما خسته خواهد شد. واضح است که این شرایط شما را کلافه و بی‌قرار می‌کند. بر همین اساس استفاده از یک چراغ قوه پیشانی بند این مشکل را به راحتی برطرف خواهد کرد.

چراغ قوه پیشانی نسبت به چراغ قوه‌های دستی شعاع بزرگتری را روشن می‌کند. در واقع این یکی از دلایل مهمی است که پزشکان، کشاورزان یا کارگران معدن خواهان استفاده از آن هستند.

بهترین هد لایت پیشانی

آیا استفاده از چراغ قوه پیشانی معایبی هم دارد؟

بی‌شک هر محصول تولید شده‌ای علاوه بر مزایا، معایبی هم به همراه خواهد داشت. در مورد چراغ قوه پیشانی بند  هم می‌توان گفت که:

تصور کنید که با دوستان خود در جمعی قرار دارید و در حال گفتگو با هم هستید. استفاده از چراغ قوه پیشانی بند باعث اختلال دید در طرف مقابل شما خواهد شد.

اگر از چراغ قوه‌های دستی استفاده کرده باشید، متوجه شده‌اید که این چراغ‌ها روشنایی بیشتر و متمرکزتری نسبت به چراغ قوه پیشانی دارند. البته ناگفته نماند که در بعضی از آنها این مشکل وجود دارد.

بهترین نوع چراغ قوه پیشانی بند کدام است؟

کافی است به یکی از ابزار فروشی‌های نزدیک خود سر بزنید تا با تنوع گسترده چراغ پیشانی بند روبه‌رو شوید. همه این محصولات کاربردها و قابلیت‌های زیادی را به همراه دارند. به همین جهت در ادامه این مقاله می‌خواهیم یکی از بهترین انواع چراغ‌ پیشانی‌ هیوندای را به شما معرفی کنیم.

مزایای چراغ پیشانی پنج چراغ HL8050

لامپ استفاده شد‌ه در این چراغ از نوع LED است. همان‌طور که در این مقاله هم توضیح داد‌ه شد، لامپ LED از شدت نور یا Lumens بیشتری برخوردار است. به همین جهت عمر بیشتری دارد. جنس این محصول از آلیاژ آلومینیوم و پلیمر است. اگر بخواهیم این بخش را کامل‌تر کنیم باید بگوییم که استفاده از آلومینیوم یعنی شما یک محصول سبک دارید.

چراغ پیشانی پنج چراغ HL8050 دارای عملکردی چهار گانه است. بدین معنی که با هر بار فشرد‌ن دکمه موجود بر روی آن، یک حالت از چهار حالت آن فعال می‌شود.

سرعت نوردهی این محصول پنج ساعت و طول نور آن برابر با 800 متر است. تعداد لامپ‌های استفاده شد‌ه در این چراغ پیشانی پنج عدد است.

در این چراغ پیشانی دو عدد باتری قابل شارژ وجود دارد. این مورد نیاز به خرید مداوم باتری را برای شما کاهش می‌دهد.

وقتی نیاز به کار در مکان‌های تاریکی را دارید که آب در آنجا وجود دارد، استفاده از محصول ضد آب خود یک مزیت است. گفتنی است که دوام محصول یکی از مهم‌ترین دلایلی است که همه افراد هنگام خرید روی آن تاکید زیادی دارند.

معایب چراغ پیشانی پنج چراغ HL8050

ما مزیت‌های چراغ پیشانی کشاورزی پنج چراغ HL8050 از برند هیوندای را برای شما توضیح دادیم. با این حال، بدیهی است که این هد لایت دارای معایبی هم باشد که به شرح زیر است:

در برخی از انواع چراغ های پیشانی حرفه ای قابلیت روشن یا خاموش کردن چراغ با حرکت داد‌ن دست وجود دارد. بدین طریق هر زمان که دست خود را جلوی چراغ آن بگیرید، می‌توانید آن را خاموش یا روشن کنید. به این حالت مادون قرمز گفتـه می‌شود. متاسفانه، چراغ پیشانی کشاورزی پنج چراغ HL8050 از برند هیوندای دارای این مزیت نیست.

بعلاوه در بخشی از مقاله اشاره شد که یکی از مزایای چراغ قوه پیشانی بند این است که امکان جداسازی چراغ از بدنه داشتـه باشد. مدل HL8050 این کارایی را ندارد.

هد لایت HL8050

قیمت چراغ پیشانی کشاوزری چقدر است؟

به طور قطع می‌دانید که قیمت‌ محصولات هر روز در حال نوسان است. بنابراین امکان داد‌ن یک قیمت ثابت وجود ندارد. در واقع این مورد، نه تنها شامل برند هیوندای بلکه تمام برندهای موجود در بازار ایران می‌شود.

با این حال، شما می‌توانید برای مشاوره و خرید انواع ابزار آلات متنوع از شرکت ایران هیوندای با کارشناسان خبره این مجموعه تماس بگیرید.

پیش از خرید چراغ پیشانی به چه نکاتی توجه کنیم؟

تا اینجای مقاله تمامی ویژگی‌های قابل ت.جه چراغ پیشانی کشاورزی را برای شما برشمردیم. با این حال، در اینجا به طور کمی خلاصه‌تر به نکاتی اشاره می‌کنیم که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید:

 • نوع باتری
 • وزن و اندازه
 • مدت زمان کار دستگاه
 • حالت و میزان درخشندگی
 • نور و نوع لامپ مورد استفاده

کلام پایانی در مورد چراغ پیشانی کشاورزی و کاربرد آن

در مقاله امروز ز سایت ابزار هیوندای به معرفی کامل چراغ قوه  پیشانی بند پرداختیم. در شروع گفتیم که این محصول چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد و چه کسانی می‌توانند از آن استفاده کنند. همین طور توضیح دادیم که یک چراغ پیشانی حرفه ای چه خصوصیاتی باید داشتـه باشد.

در آخر، یکی از بهترین مدل‌های چراغ پیشانی کشاورزی از برند هیوندای یعنی HL8050 را هم به شما معرفی کردیم. امید داریم که با مطالعه موارد فوق به راحتی قادر به انتخاب گزینه‌ای مطلوب برای نیاز خود باشید.

سوالات متداول درباره خرید چراغ پیشانی کشاورزی

با کمی صرف وقت و جستجو در سایت‌های شناخته‌شده ایران می‌توانید این محصول را به راحتی خریداری کنید.  در صورت تمایل به خرید محصولات هیوندای نیز می‌توانید با مشاورین سایت ابزار هیوندای تماس برقرار کنید.

کسانی که در کمپین‌ها و فعالیت‌های شبانه شرکت می‌کنند به خوبی می‌دانند که استفاده از نور سفید باعث آزار آنها می‌شود. خیره شد‌ن به این نور برای چشم‌ها خوشایند نیست و موجب درد گرفتـن چشم آنها می‌شود. برای برطرف کرد‌ن این مشکل در چراغ قوه پیشانی بند از لکه‌های نوری قرمز استفاده می‌کنند تا آسیب وارد شد‌ه به چشم را کاهش دهند. بنابراین در جواب این سوال باید گفت که بله استفاده از این لکه‌های نوری مفید است.

بهترین توصیه‌ای که می‌توانیم به شما بکنیم این است که به مشخصات فنی و توضیحات درج‌شده برای چراغ قوه پیشانی دقت کنید. بعلاوه حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در چه شرایط و موقعیت های آب و هوایی قرار است از این محصول استفاده کنید. بر حسب شرایط فیزیکی خود اقدام به خرید کنید. دنبال محصولی باشید که در هنگام استفاده‌های طولانی شما را خسته و ناراحت نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.