راهنمای خرید آچار فرانسه ارزان و با کیفیت

راهنمای خرید آچار فرانسه

آچار فرانسه هم مانند سایر ابزار آلات انواع و اقسام متنوعی در بازار دارد. برای شناخت انواع آچار فرانسه و کاربرد آنها تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مطلب از ابزار هیوندای نکاتی جامع از راهنمای خرید آچار فرانسه را برای شما ذکر کرد‌ه و انواع مختلف این ابزار کاربردی را معرفی خواهیم کرد.

آچار فرانسه چیست؟

به احتمال زیاد، هر یک از شما حتی برای یک بار هم که شده آچار فرانسه را در دست گرفتـه‌اید. این آچار یک ابزار بسیار کاربردی است که برای باز و بستـه کردن پیچ و مهره‌ها به کار می‌رود. به کمک این آچار می‌توان پیچ و مهره‌های 4 و یا 6 ضلعی رار باز و بستـه کرد.

آچار فرانسه آچاری تخت با قابلیت تنظیم دهانه است. این آچار از یک دهانه ثابت و یک دهانه متحرک تشکیل یافتـه است. فک متحرک آچار فرانسه در زاویه 15 درجه‌ای نسبت به دسته آچار قرار گرفته است که گشتاوری آچار را افزایش می‌دهد. با چرخاندن پیچ مرکزی و حلزونی تعبیه شده در وسط این آچار می‌توان دهانه آن را متناسب با اندازه های متفاوت پیچ‌ها تنظیم کرد.

مقاله پیشنهادی: بهترین ابزار دستی را از کدام برند خریداری کنیم؟

تاریخچه آچار فرانسه

این آچار اولین بار در سال 1842 توسط فردی انگلیسی به نام ریچارد کلابرن که یک مهندس بود اختراع شد. در بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا این آچار را با نام آچار انگلیسی می‌شناسند. در سال 1981 فرد دیگری به نام جان پیتر جانسون کمی تغییرات بر روی آن آچار اعمال کرد و آن را به نام خود به ثبت رسانید. از آنجاییکه این مهندس اهل سوئد بود بسیاری از مردم این دنیا این آچار را با نام آچار سوئدی می‌شناسند. آچار جانسون در کشورهایی نظیر ایران، لهستان، مجارستان، رومانی و اسلوانی با نام آچار فرانسه شناختـه شده است.

انواع آچار فرانسه

همانطور که می‌دانید انواع مختلفی از آچار فرانسه در بازار وجود دارد که هریک در ابعاد و اشکال گوناگونی تولید می‌شوند. در ادامه انواع آچار فرانسه و راهنمای خرید هر یک از آنها را شرح می‌دهیم:

آچار فرانسه عایق برق

این آچار برای کار در شبکه‌های توزیع برق و برق‌کشی طراحی و تولید شده است. بدنه عایق این آچار از عبور جریان برق پیشگیری به عمل می‌آورد و خطرات احتمالی را از بین می‌برد. این آچار با داشتـن سه لایه روکش سراسری می‌تواند در برابر 1000 ولت برق از دست شما حفاظت کند.

آچار فرانسه لبه باریک

آچار فرانسه لبه باریک از جمله آچارهای ضدضربه و ضدزنگ است که قسمت دسته‌اش قابل تعویض می‌باشد. این آچار به گونه‌ای طراحی شد‌ه است که حین کار با آن فشار کمی بر دست احساس شود. از آچارای لبه باریک درمکان‌هایی که محدودیت فضایی دارند استفاده می‌شود.

آچار فرانسه لبه باریک 68% نازک‌تر از آچارفرانسه های معمولی است؛ بنابراین برای کار در فضاهای محدود بهتـرین گزینه است.

آچار فرانسه جغجغه‌ای

وجود چرخ جغجغه‎‌ای در قسمت فک این آچار موجب تسریع در انجام کارها می‌شود. نوعی از این آچارها به آچار فرانسه های تاشو معروف‌اند که فضای کمتـری را اشغال می‌کنند.

در قسمت انتهای این آچار یک فلش وجود دارد که برای لگلاژ می‌توان از آن استفاده نمود. از سر دهانه فک آچار هم می‌توان برای هرزگرد استفاده کرد.

آچار فرانسه شلاقی دوطرفه

عملکرد این آچار مشابه آچار لوله‌گیر است. این نوع آچار فرانسه مناسب کسانی است که به شغل لوله‌کشی می‌پردازند.

آچار فرانسه مدرّج

این نوع از آچار فرانسه در لبه خود دارای خط‌کش است که برای اندازه‌گیری‌های دقیق‌تر و راحت‌تر و سریع‌تر به کار می‌رود.

آچار فرانسه صنعتی

این آچارها از مقاومت بالایی برخوردارند و کار کردن با آنها بسیار راحت است. بهترین آچار فرانسه ها برای مصارف خانگی از جنس کروم وانادیوم ساختـه می‌شوند. اما نوع صنعتی این ابزار از فولاد سخت کاری شد‌ه ساختـه می‌شود. این آچارها در ظاهر تیره‌تر از آچار فرانسه های معمولی هستـند و برای کار در شرایط فشار کاری بالا بسیار مناسب‌اند.

آچار فرانسه فشار قوی

این آچارها مقاوت بالایی در برابر خوردگی دارند و وزنشان بسیار کم است. آچارفرانسه‌های فشار قوی لبه‌های مدرج دارند و به صورت تکی تولید می‌شوند.

آچار فرانسه دسته کوتاه

این آچار فرانسه قد کوتاه مشابه آچارهای لبه باریک است و برای کار در فضا‌های محدود مثل زیر سینک عمل می‌کند.

انواع مختلف آچـار فرانسه

مطلب پیشنهادی: لیست آچار فرانسه های هیوندای

نکات جامعی از راهنمای خرید آچار فرانسه

در هنگام خرید آچار فرانسه باید به نکات قابل توجهی که در زیر بدان اشاره می‌کنیم، توجه نمایید:

  • استحکام آچار فرانسه: از آن جاییکه این ابزار در دراز مدت به کار گرفتـه می‌شود بهتـر است ضدزنگ باشد و از جنسی مقاوم و با کیفیت مانند فولاد ساختـه شود.
  • بدنه یا دسته آچار: یک آچار خوش‌دست و ارگونومیک آچاری است که اندازه و پهنای مناسبی برای دست داشتـه باشد؛ همچنین آچارهایی که روکش ضدلغزش و ضدتعریق دارند برای کار مناسب‌تر هستند. لازم به ذکر است که آچارهایی که دسته کوتاهی دارند برای فشار بیشتر حین باز کردن پیچ‌های زنگ‌زده مناسب‌تر می‌باشند.
  • فک متحرک آچار: اگر فک متحرک آچار روان نباشد امکان تنظیم آن برای باز و بستـه کردن انوع پیچ‌ها دشوار خواهد بود. آچارهایی که فکشان لق می‌زند کیفیت پایینی دارند.
  • پیچ تنظیم آچار: پیچ تنظیم آچار یا همان پیچ مرکزی برای تنظیم دهانه آچار متناسب با پیچ و مهره مورد نظر به کار می‌رود. اگر این پیچ خیلی سفت یا خیلی شل باشد به مشکل برخواهید خورد.
  • سایز آچار و اندازه دهانه آن: سایز آچار فرانسه خود را باید متناسب با نوع کاربرد مدنظر انتخاب نمایید. دهانه آچار فرانسه متناسب با انواع پیچ و مهره‌ها طراحی شد‌ه است. بستـه به نوع فعالیت خود سایز مورد نظر را انتخاب نمایید.
  • وزن آچارفرانسه: کار با یک آچار فرانسه سبک خیلی راحت‌تر از کار با یک آچار فرانسه سنگین‌وزن است.
  • حفره نگهداری: وجود حفره در انتهای آچار برای نگهداری و اهرم کردن آن به کار می‌رود که به نوبه خود نکته ی قابل توجهی می‌باشد.
  • قیمت آچار: در این شرایط اقتصادی ناهنجار، قیمت مناسب یک آچارفرانسه با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است.

نحوه کار با آچار

مقاله پیشنهادی: راهنمای خرید ابزار دستی؛ بهترین برند ابزار دستی

راهنمای خرید آچار فرانسه هیوندای

تا اینجا با ویژگی‌های یک آچار فرانسه خوب آشنا شده‌ایم. اکنون نوبت به معرفی یک آچار فرانسه باکیفیت در بازار کنونی رسیده است. آچار فرانسه برند هیوندای دسته‌ای استاندارد و بدنه‌ای از جنس کروم – وانادیوم دارد و در سایزهای مختلف 6،8 ،10 و 12 اینچی عرضه می‌شود.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتـر در زمینه ابزارآلات با همکاران ما در ابزار هیوندای تماس بگیرید.

021-61010

خلاصه‌ای از راهنمای خرید انواع آچار فرانسه

آچار فرانسه یکی از مشهورتـرین ابزار آلات موجود در بازار است که در هر خانه‌ای به راحتی یافتی می‌شود. این آچار در بسیاری از شغل و حرفه‌هایی که فکرش را می‌کنید کارگشا است. در این مقاله به معرفی انواع آچار فرانسه و کاربردهای مختلف هر یک از آن‌ها پرداختیم. اگر قصد خرید یک آچار فرانسه باکیفیت را دارید به نکات و ویژگی‌های ذکر شده در این مقاله توجـه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.